Спеціальний цикл
 
А. Жуков
- заступник директора спеціального циклу школи,
заслужений працівник культури України, викладач
- методист теоретичного відділу КССМШІм. М.В. Лисенка.

Август Жуков працівник культури України, досвідчений методист Август Жуков. Працюючи в школі з 1986 року він постійно вдосконалює навчально-виховний процес, спрямований на підвищення творчого та професійного рівня учнів, стимулює науково-методичний пошук викладачів спеціального циклу. Жуков А.О. є ініціатором створення нових програм, за час роботи в школі він тричі удосконалював навчальні плани спеціального циклу, двічі розробляв типове положення для середніх спеціальних музичних шкіл України. Ним розроблено положення та навчальний план для роботи підготовчої групи, розроблено положення про критерії оцінювання за 12-ти бальною системою на спеціальному циклі для ССМШ України. Жуков А.О. постійно пропагує роль школи в розвитку музичного мистецтва в засобах масової інформації.

Педагоги спеціального циклу працюють на відділах: фортепіанному, скрипковому, струнному, духових і ударних інструментів, диригентсько-хоровому, камерного ансамблю та концертмейстерського класу, загального і спеціалізованого фортепіано, теорії музики.

Навчання в школі проводиться протягом 11-12-ти років по всіх інструментально-виконавських спеціальностях і музичних історико-теоретичних дисциплінах, у класах хорового і симфонічного диригування, композиції, а також (для дітей дошкільного віку) в підготовчих групах. Навчально-виховний процес, таким чином, обіймає дітей і підлітків всіх вікових категорій. В школі також створені симфонічний і камерний оркестри, хор хлопчиків, хор дівчат.

Напрацьована в школі система професійного музичного виховання відрізняється гнучким підходом до особистості кожного учня і вбирає в себе найновітніші досягнення української та зарубіжної педагогіки, передовий педагогічний досвід. Метою навчання дітей дошкільного віку в підготовчих групах є виявлення музично обдаровадо першого класу школи. Паралельно проводиться конкурсний набір і до 2-го - 9-го класів з метою відбору найталановитіших дітей з усіх регіонів України.

Навчання в школі ведеться не тільки штатними викладачами, багато з яких уже створили відомі авторські школи, але й провідними концертуючими музикантами України - солістами Національної опери і Національної філармонії України, Національного симфонічного оркестру.

Викладачі та учні школи проводять велику концертно-просвітницьку роботу, систематично виступають у найпрестижніших концертних залах Києва і інших міст України. Поряд з цим, концертно-виконавська практика є гармонійним компонентом навчально-виховного процесу в школі: публічні виступи сприяють формуванню професійної май-.., стерності і артистизму юних музикантів, виховують виконавську волю, допомагають адаптувати артистичну молодь до умов їхньої майбутньої професійної діяльності.

Стали доброю традицією виступи учнів школи -лауреатів Міжнародних конкурсів в резиденції, Президента України.

Вихованці школи виступали в найпрестижніших концертних залах Росії, Франції, Німеччини, США, Англії, Італії, Голландії, Австрії, Швейцарії, Японії, Канади і інших країн. Тут навчались і консультувались в майстер-класах викладачів школи юні музиканти з Франції, Японії, Кореї, Канади, Німеччини, Китаю. Кращим учням школи акомпанували провідні симфонічні оркестри України, США, Угорщини, Італії. Художні колективи школи (оркестр, хор) з великим успіхом гастролювали в багатьох країнах Європи та в Японії. Міжнародне визнання і авторитет школи підтверджується і тим, що за останні роки заявилося багато бажаючих займатися у нас в школі з-за кордону, зокрема з КНР та Південної Кореї.

* * *