Загальноосвітній цикл

 
С. Гриценко - заступник директора загальноосвітнього
циклу школи, викладач - методист
зарубіжної літератури та російської мови.

Безперечно перевагою КССМШ ім. М. В. Лисенка є поєднання спеціальної музичної освіти з загальною.

На сьогоднішній день загальноосвітній цикл очолює вчитель-методист Світлана Гриценко. 20 років тому вона прийшла в школу вчителем російської мови та зарубіжної літератури, має також диплом вчителя української мови та літератури. За час роботи завоювала авторитет серед викладачів і, з урахуванням побажйнь колег, була призначена на посаду заступника директора. Працюючи на цій посаді, Грищенко С.М. спрямувала роботу загальноосвітнього циклу на всебічне сприяння молодим музикантам у отриманні повноцінної середньої освіти. З цією метою двічі було розроблено адаптовані навчальні плани для середніх спеціальних музичних шкіл України. Неодноразово вона виступала у засобах масової інформації з пропагуванням досягнень школи. Виховну та навчальну роботу загальноосвітній цикл під керівництвом С.М. Гриценко спрямовує на гармонійну співпрацю зі спеціальним циклом, що створює для учнів найсприятливіші умови для освіти та освоєння фаху.

На всіх етапах розвитку школи загальноосвітній цикл є невід'ємною частиною у вихованні майбутніх музикантів. Цикл налічує п'ять методичних об'єднань, до яких входять досвідчені педагоги і молоді вчителі.

За час свого існування загальноосвітній цикл постійно удосконалював свої здобутки з урахуванням специфіки школі. Враховуючи значне навнтаження учнів з фаху, пріоритетними стали гуманітарні предмети. Адже саме вони сприяють всебічному і гармонійному розвитку такої особистості як музикант. Особливий навчальний план загальноосвітнього циклу - це результат довготривалих досліджень та напрацювань досвідчених педагогів школи. Він дає змогу учням отримати повноцінну середню освіту і без втрат освоїти фах.

Виняткове місце у здобутках загальноосвітнього циклу займає робота з особливо обдарованими учнями. Вони мають змогу працювати за індивідуальним графіком. Значна зайнятість учнів не перешкоджає тому, щоб продовжувати і множити шкільні традиції. Серед них: робота драматичного гуртка під керівництвом вчителя вищої категорії з української мови та літератури Галини Харитончук, літературні вечори під керівництвом вчителя вищої категорії з української мови та літератури Сергія Зданюка, літературні інсценування на уроках вчителя вищої категорії з зарубіжної літератури Лариси Гриценко. Свято "Золота осінь" щороку проводиться під керівництвом вчителя фізкультури Марини Лаврової. Вчитель вищої категорії з історії Тетяна Даценко проводить екскурсійну роботу з учнями. Створено цікавий кабінет-музей з українського побуту вчителем Оксаною Величко. Вчитель фізкультури Сергій Савченко є постійним організатором шкільних новорічних свят, які теж проводяться у дуже незвичній формі.

Високою методичною грамотністю відзначаються уроки вчителя вищої категорії з англійської мови Оксани Иосипенко. Старший вчитель Надія Стефанюк довела, що на уроках математики можна багато і доречно вживати музичну термінологію.

Багато років життя віддали школі такі вчителі як Галина Новіцька, Галина Лотоцька, Алла Пуніна.

Особливе місце займають у роботі загальноосвітнього циклу вчителі початкових класів Мар'яна Домбровська, вчитель-методист Валентина Ша-ботенко, Галина Удот, Тетяна Бурова. Адже вони повинні знайти особливий підхід до витончених душ талановитих дітей.

Своїми дослідженнями вчителі діляться на сторінках кожної методичної збірки , що виходить у школі.

Дуже гармонійно влились у колектив циклу молоді вчителі: Леся Тру-шина, Лілія Жураховська, Валентина Волошина, Наталія Лагур, Тетяна Аршулік - вони продовжують і примножують традиції школи.

   
C. Зданюк - вчитель української мови
та літератури вищої категорії.
Г. Харитончук - вчитель української мови та
літератури вищої категорії, керівник драматичного гуртка.


   
Л. Гриценко - вчитель російської мови та
зарубіжної літератури вищої категорії
за інсценуванням творів на уроці.
На уроці фізкультури.
Викладач M. Лаврова та С. Савченко.
* * *