Шерстюк Валентин Панасович

Директор Київської середньої спеціальної музичної школи-інтернату їм. М.В. Лисенка, заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри загального та спеціалізованого фортепіано Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського.

Із 70-літньої історії школи - 20 років її очолює В.П. Шерстюк. Творча діяльність В.П. Шерстюка різнобічна та багатогранна. Вона складається з професійної викладацької та широкого спектру музично-пропагандистської, методично-виховної, організаційно-громадської роботи. Творчі здобутки В.П. Шерстюка за останні роки:

- Засновник, головний редактор та упорядник науково-методичного видання "Дослідження. Досвід. Спогади." (5 випусків), якому немає аналогів серед друкованих видань у середніх навчальних закладах мистецького спрямування;

- Укладач наукового посібника "Поліфонічні твори" з курсу фортепіано для вищих навчальних закладів;

- Ініціатор оновлення та удосконалення навчальних планів спеціального та загальноосвітнього циклів школи, адаптованих до специфіки навчального закладу такого типу;

- Постійний активний організатор творчих концертів талановитих виконавців, хору хлопчиків, симфонічного оркестру КССМШ ім. М.В. Лисенка в Україні та за її межами: у Іспанії, Франції, Німеччині, Японії, Польщі, Бельгії, Голландії;

- Один із засновників у м. Хмельницькому; міжнародного конкурсу камерних ансамблів

- Член жюрі багатьох міжнародних та національних конкурсів.

 
Сучасний склад адміністрації школи

Вельмишановні добродії та дорогі колеги!

У 2004 році Київська середня спеціальна музична школа-інтернат ім. М.В.Лисенка відзначає свій 70-літній ювілей. Впевнено можна сказати, що це непересічна подія для усіх шанувальників високого мистецтва. В Україні, а також у багатьох країнах світу прославляють школу широко відомі талановиті виконавці, диригенти, композитори, музикознавці, які одержали основи майстерності у КССМШ ім. М.В.Лисенка.

70 років життя - це довгий шлях навіть для однієї окремо взятої людини. Для школи - це складні роки становлення і самоствердження. Це копітка робота над відшліфуванням всіх особливих нюансів такого непересічного навчального закладу. Сьогодні можна стверджувати, що в Україні існує унікальна школа, аналогів якій немає. Основним завданням школи завжди була висо-копрофесійна підготовка музично обдарованих дітей до вступу у Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського та інші навчальні музичні заклади України і світу.

Значні професійні здобутки КССМШ ім. М.В.Лисенка формувалися шляхом ґрунтовного опрацювання та переосмислення педагогічним колективом школи прогресивних напрямків розвитку історії світового та українського мистецтва. Ці здобутки поступово ставали біографією самої школи. А починалась наша шкільна біографія у 1934 році. Саме тоді в країні вперше при Київській консерваторії була відкрита спеціальна музична школа-десятирічка з інтернатом для обдарованих дітей. Вона покликана була втілити в життя професійні та естетичні принципи навчання видатного класика української музики М.В.Лисенка, а також продовжувати виконавські та педагогічні традиції талановитих музикантів кінця XIX - початку XX століття: В. Пухальського, Л. Ауера, Г. Нейгау-за, Ф. Блуменфельда...

Протягом 70 років свого існування КССМШ ім. М.В.Лисенка тісно пов'язана музично - історичними та творчими зв'язками з Національною музичною академією України ім. П.І. Чайковського. Національна академія стала своєрідним джерелом багатогранних творчих контактів зі школою. Завдяки участі у навчальному процесі школи великої кількості професорсько-викладацького складу академії, школа порівняно швидко досягла рівня навчального закладу зі світовим ім"ям. Видатні майстри музичного мистецтва працюють на всіх відділах школи, спрямовуючи їх творчі та методичні здобутки. В той же час КССМШ ім. М.В.Лисенка за час свого існування виховала велику кількість музикантів - заслужених артистів, лауреатів конкурсів, професорів, науковців, які згодом стали викладачами Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

Сьогодні Київська музична школа-інтернат ім. М.В.Лисенка є центром середньої спеціальної музичної освіти в Україні. Саме вона готує та видає педагогічні та науково-методичні розробки з питань виховання виконавців, оркестрової та хорової майстерності, композиторів та музикознавців. Саме в ній створено найсприятливіші умови для отримання професійної та повної середньої освіти.

Школа сьогодні - це ще й золота національна скарбниця. Волею долі їй випала честь носити ім"я великого українського композитора М.В.Лисенка. Школа достойно виконує свою історичну місію. Вона несе прекрасні багатовікові традиції класичного українського мистецтва в XXI столітті, відкриваючи обдарованим дітям мистецькі дороги до вершин професійного Олімпу й всесвітнього визнання українського виконавського мистецтва.

70 років - це не кругла дата, але шлях, пройдений школою настільки вагомий, здобутки такі помітні, що само собою виникає бажання підвести підсумки, бо без огляду в минуле немає майбутнього.

Відзначаючи сьогодні 70-річчя, мені хочеться побажати всім прихильникам високого музичного мистецтва творчого натхнення, досягнення найзначніших вершин у майстерності, радості творчого пошуку і прекрасних миттєвостей у спілкуванні з чарівним світом музики.

* * *